Někomu z vás začala škola, někomu ne, a já mám pro vás, sice se zpožděním, protože je teď hodně zařizování, filmový deníček za srpen.
Aliance / Allegiant
Americký film z roku 2016 podle knihy od Veronicy Roth s hodnocením 57%, který se řadí do čtyř různých žánrů. Ode mě má 2/5. Vidět zde můžete například Shailene Woodley nebo Theo Jamese.
Systém frakcí je kompletně rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. A zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala...
A pár zajímavostí.
Natáčelo se ve městě Atlanta v USA.
Oproti předchozím zfilmovaným dílům trilogie, k Alianci byl vydán soundtrack obsahující 16 skladeb filmové hudby a pouze jednu píseň "Scars" nazpívanou zpěvačkou Tove Lo. Tato píseň zazní až při závěrečných titulcích. K Divergenci (2014) i Rezistenci (2015) byly vydané 2 CD s písněmi i filmovou hudbou.
Tajný život mazlíčků / The Secret Life of Pets
Další americký film z roku 2016, skvělý animák o tom, co dělají naši mazlíčci když nejsme doma. Film se řadí do animované rodinné komedie, má hodnocení 71%. Ode mě má 3/5.
Co dělají vaši čtyřnozí miláčci, když nejste doma? Odpověď na otázku, kterou se trápí každý kočičkář a pejskař, najdete v animované komediální lahůdce Tajný život mazlíčků. Max a Katie jsou spřízněné duše, ti naprosto nejlepší kámoši na světě. Co na tom, že Max je pes a Katie člověk? Kdyby se Katie každý den na dlouhé hodiny neztrácela a nenechávala Maxe samotného v jejich bytě, byl by nejspokojenější hafan pod sluncem. Takhle to aspoň platilo do chvíle, kdy si Katie přivedla z útulku chlupaté psí monstrum jménem Baron a rozhodla se, že od té chvíle budou žít ve třech. Mezi Maxem a Baronem to byla nenávist na první pohled. Od první vteřiny vymýšlejí, jak tomu druhému ztrpčit život, což je přivádí do čím dál komplikovanějších situací. Ve finále skončí ztracení, opuštění a obklíčení skupinkou osiřelých zvířat, která pod vedením šíleného králíka vládnou městskému podzemí. Naštěstí má Max doma pořádnou smečku přátel, kteří se rozhodnou, že ho nenechají na holičkách a vydají se ze svých pelíšků na mimořádně dobrodružnou výpravu, jejímž cílem je nalezení a záchrana Maxe. Musí to navíc zvládnout v šibeničním termínu, než se jejich páníčkové vrátí domů. Jestli by nakonec nebylo lepší nepřemýšlet o tom, co bez nás dělají.
E. A. Poe: Podivný experiment / Eliza Graves
Film, se kterým přišel Martin, že by ho to zajímalo. Je z USA, řadí se do thrilleru, dostal hodnocení 73% a mé je 3/5.
Hrdinou filmu E. A. Poe: Podivný experiment je mladý, čerstvě vystudovaný lékař Edward, který na konci 19. století přichází na praxi do psychiatrického ústavu pro choromyslné ležícího v mlze v odlehlém koutě hor. Zde ho přivítá šéf lékařského týmu, jeho asistent i záhadná kráska Eliza, trpící panickou hrůzou z jakéhokoliv tělesného dotyku. Edward je zasvěcován do zdejších léčebných metod a je v šoku. Dr. Lamb je příkladem osvíceného přístupu, vůči bláznům je vstřícný a svému týmu vštěpuje, aby „jedinečnost" každého pacienta respektovali: „Proč bychom se měli snažit udělat nešťastného člověka z naprosto šťastného koně?" Ovšem děsivá a hrůzu nahánějící „léčba", jíž byli na konci 19. století duševně nemocní běžně vystavováni, je přítomna i zde: věznění, spoutávání, proudy ledové vody a elektřiny. To vše je pevně vryto do historických zdí ústavu a Edward objevuje poměrně znepokojivou pravdu. Psychiatrický ústav ovládli pacienti, zatímco skutečný ředitel je se svým týmem uvězněn ve sklepení. A tady napínavý příběh plný zvratů a překvapení teprve začíná...
Natáčelo se v Bulharsku.
Na začátku filmu říká profesor (Brendan Gleeson) studentům: "Nevěřte ničemu, co slyšíte a jen polovině toho, co vidíte." Jedná se o citát Edgara Allana Poea.
60 sekund / Gone in Sixty Seconds
Akční krimi a thriller z USA z roku 2000 přináší v hlavní roli Nicolase Cage. Hodnocení 70%, a mé 3 hvězdičky. Navíc je to 257. nejoblíbenější film.
Randall "Memphis" Raines (Nicolas Cage) býval tím nejlepším zlodějem aut ve státech. Teď už sice nějaký čas seká dobrotu, ale pod slupkou sympatického slušňáka stále číhá dravec připravený kdykoliv zaútočit. To se skvěle hodí ve chvíli, kdy se Randallův mladší bratr ošklivě zaplete s krutým gangsterem a svou neopatrností ho připraví o desítky kradených luxusních aut připravených k prodeji. Pokud nemá bráška zemřít, musí se Randall vrátit k řemeslu a během tří dnů šlohnout pro gangstera padesátku drahých a náležitě zabezpečených automobilů. Se starou partou kamarádů v čele se Sway (Angelina Jolie) by to Randall určitě dokázal, kdyby se mu ovšem na paty nelepili vlezlí poldové. Je na čase se připoutat a šlápnout na plyn...
Když Memphis (Nicolas Cage) a jeho skupina zlodějů odváží Mercedesy z policejního parkoviště, je naproti budce vrátného vidět nápis "Gone in 60 Seconds".
Snímek se stal celosvětově jedním z největších filmových hitů roku a k tomu do té doby 7. nejlépe prodávajícím titulem na DVD vůbec.
Producent Jerry Bruckheimer prohlásil, že kdyby Nicolas Cage odmítl hlavní roli, film by bez něj nikdy nenatočil. Cage nakonec roli přijal a obdržel za ni ve své době jeden z největších honorářů v historii americké kinematografie.
Tímto filmem v Hollywoodu prorazila Angelina Jolie a získala díky němu roli ve filmu Lara Croft - Tomb Raider
Ačkoliv byl film velkým kinohitem a jedním z nejúspěšnějších fimů roku, překvapivě ještě vyšších zisků se dočkal v prodeji na DVD, kde se ve své době zařadil mezi nejziskovější filmy historie.
V zajetí démonů / The Conjuring
Americký film z roku 2013 s hodnocením 81%, který je dokonalý horor. Hodnocení 81%, mé 3 hvězdičky (nemám totiž ráda horory) a navíc to je 212. nejoblíbenější film.
Hrůzostrašný případ z domu v Amityville nebyl první – ještě dříve došlo k záhadným děsivým událostem v Harrisville. Film „V zajetí démonů", natočený podle skutečných událostí, vypráví hrůzný příběh světově proslulých vyšetřovatelů paranormálních jevů Eda a Lorraine Warrenových, kteří byli pozváni na odlehlou farmu, aby pomohli rodině terorizované temnými silami. V nejhrůzostrašnějším případu svého života jsou Warrenovi nuceni utkat se s mocnou démonickou bytostí.
Panenka Annabelle měla i schopnost zabíjet. 7 let po vyřešení případu, který film ztvárňuje, se skeptický mladík snažil panenku v muzeu vyprovokovat. O 3 hodiny později zemřel, při nehodě na motocyklu.
Ed a Lorraine Warrenovi se proslavili díky vyšetřování v Amityville, jež bylo taktéž zfilmováno
Skutečná hadrová panenka Annabelle je stále součástí Warrenova okultního muzea.
Lorraine Warren a Andrea Perron při natáčení filmu asistovaly jako konzultantky. Podle obou je film natočen přesně podle událostí, které se během 10 let v domě udály
Patrick Wilson a Vera Farmiga, představitelé Warrenových, se setkali se skutečnou Lorraine Warrenovou, aby s ní konzultovali své postavy.
Všech pět Perronových dcer se bylo podívat na premiéře filmu, Matka Carolin ale ne. Řekla, že jako se už nikdy nepodívá na farmu, tak nikdy nechce vidět tento film - žádné vzpomínky a nic, co by se jí mohlo opět dotknout.
Trýznění rodiny Perronových ve skutečnosti trvalo dlouhých deset let
Režisér James Wan odmítl navštívit skutečný dům, ve kterém osudná rodina žila. Lorraine Warrenová mu to údajně ani nedoporučovala.
Warcraft: První střet/ Warcraft
Film, který si pustil Martin, když jsem se učila, tak jsem tak napůl koukala s ním. Film se dostal na svět v roce 2016. Film je z USA, řadí se do asi tří žánrů a má hodnocení 77%. Ode mě má 2/5 a je to 221. nejoblíbenější film.
Království Azeroth a říše Draneor se od sebe nemohou lišit víc. Azeroth je vzkvétající říše lidí, v níž moudře panuje král Llane (Dominic Cooper). Jeho vojsko vedené rytířem Lotharem (Travis Fimmel) a společenství mocných kouzelníků v čele s mágem Medivhem (Ben Foster) důsledně chrání mírumilovnou civilizaci. V Draenoru představuje život permanentní boj mezi znepřátelenými rasami Orků, jež spojí až neporazitelný nepřítel, nákaza, která v jejich zemi postupně ničí vše živé. Jejich vůdce Gul´dan vytvoří s pomocí temné magie portál, kterým můžou Orkové proniknout do jiného světa a ten si osídlit. Shodou okolností se jejich cílem stane právě Azeroth, jehož obyvatelé jsou ochotní bránit svou zemi do posledního muže, ostatně nic jiného jim ani nezbývá. Zdá se, že ničivý střet civilizací nelze zastavit, ti, kdo hledají náhradní řešení, přesto existují.
David Bowie, otec režiséra Duncana Jonese, před svoji smrtí viděl film Warcraft. David Bowie dojetím slzel a byl na svého syna moc hrdý. Stačil mu to říct, než skonal.
Na dabingu filmu se podílejí i dva známí čeští youtubeři - Pedro a House.
Ve filmu uvidíme poprvé zbrojnici ve světě Warcraftu, protože ve hře lze zbraně získat jen od obchodníků nebo za splněný úkol.
V zajetí démonů 2 / The Conjuring 2
Letošní film, který je z USA a řadí se samozřejmě do hororu. Dostal hodnocení 81% a mé je 3/5.
Film navazuje na fenomenální celosvětový úspěch Wanova filmu V zajetí démonů. Tentokrát manželský pár odcestuje do severního Londýna vyšetřovat jeden z nejhrůzostrašnějších případů paranormálních aktivit, aby pomohl svobodné matce, která žije sama se svými čtyřmi dětmi v domě zamořeném zákeřnými duchy.
Postava v kápi je inspirována reálnými událostmi, které se staly v Amityville, kdy postava v kápi údajně přinutila nejstaršího syna Ronalda DeFeo zavraždit celou svou rodinu, načež byl natočen film Ve 3:15 zemřeš, což byl jeden z případů, který se zabývali Warrenovi také.
Dům, ve kterém se všechny události staly, leží na adrese 284 Green Street, Enfield.
Ve skutečnosti trvalo trýznění rodiny údajnými paranormálními aktivitami 18 měsíců.
Při scéně, kdy se Lorraine Warren (Vera Farmiga) setkává v Edově pracovně s démonem v podobě jeptišky, si můžeme všimnout obrazu, na kterém je namalovaný dům se stromem z prvního dílu V zajetí démonů (2013).
První den natáčení požehnal kněz, aby se předešlo případnému neštěstí
12 let v řetězech / Twelve Years a Slave
Americko-britský film z roku 2013 s hodnocením 79%, který se řadí do životopisného historického dramatu. Ode mě má 4/5.
Solomon Northup měl milující rodinu, dobrou práci, talent, majetek, svobodu i právo na život. Žil idylický středostavovský život jako většina z nás. V jeden jediný nečekaný moment ale o to všechno přišel. Skončil jako otrok spoutaný v řetězech a jeho jediným osudem se stala dřina na plantáži „pod bičem otrokáře". Většinou doslova. Přesně to se v roce 1841 přihodilo Američanu Solomonu Northupovi (Chiwetel Ejiofor), který svůj skutečný příběh zachytil v autobiografické knize 12 Years a Slave. Solomon měl smůlu, že byl... černoch. Dva únosci ho pod příslibem houslového melouchu vylákali do Washingtonu, kde Solomon po první noci skončil spoutaný v řetězech. V následujících dnech byl prodán do otroctví na americkém Jihu. Ocitl se ve zlém snu, který potrvá dalších dvanáct let. Za těch dvanáct let potká Solomona snad všechno, co černého otroka potkat mohlo. „Hodný" otrokář. Krutý otrokář. Dřina na bavlníkových plantážích. Pokus o lynčování. Bičování. Psychický teror. Neúspěšné pokusy o útěk. Víru ve svobodu a pomoc.
Film získal 3 Oscary z 9 nominovaných. Dále získal Zlatý Globus, 2 ceny BAFTA a spousta dalších cen z ještě více nominací.
K lepšímu vystižení alkoholika si Michael Fassbender nechal svůj knír natírat alkoholem, aby na zápach herci reagovali stejně, jako by se setkali s mužem, co opravdu hodně pije.
Lupita Nyong’o s Michaelem Fassbenderem vstoupila do partnerského vztahu právě díky tomuto filmu.
Michael Fassbender na okamžik po dotočení scény se znásilněním omdlel.
Steve McQueen začal snímek natáčet na stejných lokacích, které opustila končící produkce filmu Nespoutaný Django (2012). Většina komparzistů se tak objevila v obou filmech.
Zdroj: csfd.cz
Žádné komentáře:
Okomentovat